Emeklilere 5 bin lira pazar desteği verilecek. Ayrıntılar ortaya çıktı

Emeklilere yılbaşında yapılan yüzde 49,25 zam ile birlikte en düşük emekli maaşı 10 bin TL’ye yükselirken, emekliler geçinmekte zorlanıyor. Yapılan zam 5 ay ayda enflasyon karşısında erirken emekliler ay sonunu getiremiyor.

Geçim sıkıntısı yaşayan emekliler en temel gıda ürünlerini bile almakta sorun yaşarken, zamlar ise üst üste gelmeye devam ediyor.

Seyyanen zam beklentisi içinde olan emeklilere ise Temmuz’da verilmesi beklenen enflasyon farkı dışında bir artış henüz planlanmıyor.

Emeklilerin hayat pahalılığında ezilmemesi için ise bazı yerel yönetimler ise kendi bütçelerinden ayırdıkları paralarla sosyal yardımlar düzenliyor. Bu kapsamda emeklilerin yüzünü güldürecek adımı atan yeni belediye ise Üsküdar Belediyesi oldu.

31 Mart Yerel seçimlerde AKP’den CHP’ye geçen Üsküdar Belediyesi’nde emeklilerin elini rahatlatacak bir düzenleme üzerine çalışıyor. Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş, adaylık döneminde emeklilere Pazar desteği vaadinde bulunmuştu.

Dedetaş, göreve geldiğinde yapacağı ilk işlerden biri olarak, emeklilere pazar desteği vereceğini duyurmuştu. Sinem Dedetaş, söz konusu destek için belediyede çalışmalara başladı.

Katıldığı programda “İlk yapacağım iş, emeklilere vereceğimiz pazar desteği ve afet müdürlüğü kurmak” Dedetaş konuyu Üsküdar Belediyesi meclisine getirdiği belirtildi.

Bu kapsamda Üsküdar’da yaşayan emeklilere Meclis’te kabul edildiği takdirde 5 bin TL Pazar desteği sağlanacak. Pazar desteğinin önümüzdeki günlerde Meclis’ten geçerek yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir