İyice akıllandı! İşte Apple Mail uygulamasının yeni hali

E-posta yönetimi ve aradığınız bir e-postayı bulmak çoğu zaman sinir bozucu olabiliyor. Ancak Apple, bu durumu değiştirmek için geç de olsa harekete geçti. Apple’ın WWDC 24 etkinliğinde duyurulan yeni özellikler, Mail uygulamasını çok daha kullanışlı hale getirecek. Hatta bir yönetici asistanı gibi çalışmasını sağlayacak. İşte yenilenen haliyle Apple Mail uygulaması…

Apple, Mail uygulamasını yapay zeka ile yeniliyor

Apple, Mail uygulamasına gelen e-postaları daha iyi yönetip organize etmenizi sağlayacak yeni kategoriler ekliyor. Gmail kullanıcılarına tanıdık gelebilecek bu özellik, bazı farklılıklar içeriyor. Örneğin, “birincil” kategori, tanıdığınız kişilerden gelen ve zaman açısından hassas olan mesajları en üstte toplayacak.

Bunun dışında, “işlemler” kategorisi makbuzlar ve sipariş onayları için, “güncellemeler” kategorisi bültenler ve sosyal medya bildirimleri için, “promosyonlar” kategorisi ise pazarlama ve satış mesajları için ayrılacak. Ayrıca, “özet” görünümü ile bir işletmeden gelen tüm e-postaları tek bir yerde görebileceksiniz. Örneğin, Turkish Airlines’tan gelen tüm e-postalar tek bir grupta toplanacak, böylece uçuş bilgilerinizi aramak zorunda kalmayacaksınız. Bu özellikler, yılın ilerleyen dönemlerinde kullanıma sunulacak.

Apple yeni yapay zeka sistemi Apple Intelligence sayesinde, Mail uygulamasına akıllı yazma araçları entegre edilecek. Bu araçlarla, bir e-posta taslağını yeniden yazmanıza yardımcı olacak bir yan panel açabileceksiniz. Örneğin, e-postanızın tonunu daha “dostane“, “profesyonel” veya “kısa” hale getirmek için seçenekler sunulacak. Akıllı Yanıt özelliği ise, önceki bir e-postada size sorulan soruları tanıyıp yanıtlamanıza yardımcı olacak.

Yenilenmiş ve gelişmiş Siri de Mail uygulamasında size yardımcı olacak. Bir arkadaşınızın size gönderdiği kitap tavsiyesi gibi hatırlamakta zorlandığınız bir şeyi bulmak için Siri’ye başvurabileceksiniz. Ayrıca, “Annemin uçağı ne zaman inecek?” gibi sorular sorduğunuzda, Siri e-postanızı bularak gerçek zamanlı uçuş takibi ile en doğru varış saatini verebilecek.

Apple’ın yeni e-posta özellikleri, Mail uygulamasını daha kullanıcı dostu ve işlevsel hale getiriyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir