Kadıköy’de Jose Mourinho şöleni! Resmi imzalar atıldı: İşte ilk sözleri

Fenerbahçe’nin teknik direktörlük görevi için anlaşmaya vardığı ve İstanbul’a getirttiği Jose Mourinho, Ülker Stadyumu’nda düzenlenen törenle imzayı attı.

Yeni sezon çalışmaları kapsamında ilk olarak teknik direktörlük değişimine giden Fenerbahçe, Portekizli Teknik Direktör Jose Mourinho’yu özel uçakla İstanbul’a getirtti.

Başkan Ali Koç ve Sportif Direktör Mario Branco ile birlikte Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapan Mourinho daha sonra alandan ayrıldı.

Akşam saatlerinde ise Ülker Stadyumu’nda taraftara açık imza töreni düzenlendi. Maraton Tribünü’ne kurulan platformda “The Special One Welcome to Fenerbahçe. The World’s Biggest Sports Club” yazısı yer aldı.

Tribünlerdeki yerlerini alan sarı-lacivertli taraftarlar çalan marş ve şarkılarla eğlenirken, Mourinho ve Fenerbahçe adına tezahüratlarda bulundu.

“DÜNYA MARKASI BİR TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZ VAR”

Konuşmasına milyonlarca Fenerbahçeli taraftarlar adına Mourinho’ya teşekkür ederek başlayan Ali Koç, “Jose Mourinho, gelmiş geçmiş tüm teknik direktörler arasında kesinlikle en iyi beş teknik direktörden biri. Fenerbahçe’nin geleceği, Fenerbahçe’nin şampiyonluğu için bizi tercih etti. Dünya markası bir teknik direktörümüz var. Bugün attığımız imza, Fenerbahçe’yi taşımak istediğimiz seviyenin müjdeleyicisidir.” ifadelerini kullandı.


İşte Ali Koç’un öne çıkan açıklamaları:

“Jose Mourinho dün akşam yaptığı yorumlarla kulübümüzün ve memleketimizin olağanüstü bir tanıtımını yapmıştır. Yapmaya da devam edecektir.

Bu imza, Fenerbahçe’nin verdiği mücadeleyi tüm dünyaya gösterecek şekilde de etkisini gösterecektir. Dünyada birçok konuda, futbolda önemli profiller bazen saatlerce ve günlerce anlatmaya çalıştığınız gerçekleri tek cümleyle dünyaya duyururlar. Hocamız Mourinho, o isimlerden en önemlisidir.

Halihazırda çok kuvvetli bir kadromuz var. İnşallah olağanüstü bir teklif gelmediği takdirde hepsini tutacağız. Üstüne koyacağımız oyuncularla birlikte, bu senenin zaten gerçek şampiyonu biziz, seneye hepimizin arzuladığı şampiyonluk önümüzdeki şampiyonlukların habercisi olacaktır.”

JOSE MOURİNHO: BURADA OLMAYI GERÇEKTEN ÇOK İSTEDİM

Dünyaca ünlü teknik direktör Jose Mourinho da “Fenerbahçe ile adımın anıldığı ilk andan beri hissediyorum. Normalde bir teknik adam elde attığı büyük zaferden sonra sevgiyi görür. Ben öncesinden bu sevgiyi hissediyorum.” sözleriyle konuşmasına başladı ve şu şekilde görüşlerini belirtti:

“Sizlere söz veriyorum; şu andan itibaren ben de sizin ailenize aitim. Bu forma tıpkı benim bir derim gibi, bir kemiğim gibi. Futbol sizler, bizler için bir tutkudur. Öyle zannediyorum ki bu tutkuyu hissedebileceğiniz en iyi yerlerden bir tanesindeyim. Başkanımızı tanıdığım günden bu yana, buraya gelmeyi sizlerden çok istedim. Sizler çok büyük taraftar grubusunuz. Sizlerin bu tutkusu için buraya gelmeyi çok istedim. Türk futbolu için, Türkiye ligini geliştirmek için yardımcı olmak için burada çalışmak istiyorum. En önemlisi ne Türk futbolunu geliştirmek, ne de Türkiye Süper Ligi’ni geliştirmek. Asıl önemli olan Fenerbahçe.”
 

İMZA TÖRENİNİ YAKLAŞIK 30 BİN TARAFTAR TAKİP ETTİ

Stadyumda yapılan imza törenini yaklaşık 30 bin taraftar takip ederken, Portekizli teknik adam törenin sonunda tek tek tribünleri dolaşarak taraftarları selamladı.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir